Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna » Cytrusy » Cytryna » Kropki na liściach cytryny

Kropki na liściach cytryny
Autor Wiadomość

OgrodnikAmator 

Wysłany: 2020-10-18, 08:33   Kropki na liściach cytryny

Zakładam temat tym razem w dziale cytryny, od początku rośnie ok i nic nie zepsułem póki co. Ładnie przyjęła się w nowym podłożu jakiś miesiąc temu, jednak od paru dni nie dają mi spokoju pewne kropki na losowych liściach (foto poniżej), czy jest to jakiś grzyb lub choroba? Kilka większych plam bylo od początku - jeden liść miał bardzo dużą plamę na samym początku więc go oberwałem żeby nie gnił (robił się żółty) potem długi czas nic się nie działo. Teraz na kilku liściach zauważyłem kolejne kropki, wyglądają jak jakieś przetarcia na liściu. Jedyne co przychodzi mi do głowy to fakt że codziennie pryskam wodą w sprayu na liście, przeczytałem że słońce może wypalać takie kropki przez krople które się gromadzą na liściu.
Problem jest taki że cytryna nie stoi na bezpośrednim słońcu tylko trochę dalej od okna, więc wykluczam spalenie słońcem. Na razie przestałem pryskać wodą liście. Ktoś tak miał?

https://ibb.co/60Z7y2G

Druga sprawa, na szybko zapytam o mandarynkę - czy te ciemne kulki (foto poniżej) to zawiązki kwiatów, czy nowych gałązek/liści? Od paru tygodni są takie same:

https://ibb.co/8cmFtYF
https://ibb.co/0QMrMhx
Ostatnio zmieniony przez Okarynek1 2020-10-18, 10:47, w całości zmieniany 1 raz  

Okarynek1 

Wysłany: 2020-10-18, 10:45   

<cześć> Witam!
Te plamki na listkach,to mi wygląda jak uszkodzenia od kolców.
Drugie pytanie,odnośnie Mandarynki to są pączki kwiatów <kwiaty>

OgrodnikAmator 

Wysłany: 2020-10-18, 11:10   

Okarynek1,

Dzięki, czy kolce u cytryny się obcina? czy raczej nie będzie problemu jak to tak zostawię?

Co do pąków - czy taki kolor jest ok? Nie wiem czemu spodziewałem się zielonych pąków, z drugiej strony kwiaty mają być fioletowe.

Okarynek1 

Wysłany: 2020-10-18, 13:31   

<pocieszacz> Kolce zostają,to jest urodą cytrusów,jedne mają dużo inne wcale.Pączki mandarynek są takiego koloru,ale kwiaty już nie.Młode listki mogą być barwy podobnej do fioletu ale z czasem nabierają barwy zielonej.
Dbaj o cytrusy a jak będą wątpliwości to śmiało pytaj,coś poradzimy. <hejka>

Odpowiedz do tematu