Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna » Sklep » Sklep - temat do dyskusji » Zraziki od Klimasa

Przesunięty przez: center80
2014-03-13, 18:13
Zraziki od Klimasa
Autor Wiadomość

lorimmel 

Pomogła: 2 razy

Wysłany: 2015-07-27, 01:46   

Niestety moim się zdechło :( Zbrązowiały :(

center80 

Wysłany: 2015-07-27, 11:17   

Przykro lorimmel, to pewnie przez upały

lorimmel 

Wysłany: 2015-07-27, 11:58   

Wetknęłam w ich miejsce przycięte gałązki z kalamondyny bo przecież nie zlikwiduję ukorzeniarki :D Coś tam się musi kisić :P

center80 

Wysłany: 2015-07-27, 13:37   

No pewnie, coś musi się ukorzenić, Powodzenia

Venon 

Wysłany: 2015-07-27, 14:10   

Moje szczepienia na wielogatunkowu też się nie przyjęły przez te upały <cry> Co więcej byłem na urlopie w tym czasie, może jakbym był w domu to bym je schował gdzieś do cienia/chłodniejszego miejsca...

albertoo 

Wysłany: 2015-07-27, 15:24   

U mnie coś tam sie puszcza.
Kłos pszenicy, iść dębowy, jarzębina - podobnie jak my rodzą się, wzbierają sokami, rozkwitają, potem zaś starzeją się, więdną, umierają. Podobnie jak my kochają pieszczotę i nie znoszą brutalności. Przed nimi (...) można otworzyć duszę i znaleźć odzew.

fotograf 

Wysłany: 2015-07-27, 20:58   

Mi zraz Gajanimmy zbrązowiał w ukorzeniarce, za to Citrumelo ma korzonki 4-centymetrowe i puszcza listki.

lorimmel 

Wysłany: 2015-07-28, 20:54   

Wielkie gratulacje :)

Okarynek1 

Wysłany: 2015-07-29, 09:54   

<heja> Moje zraziki od Klimasa a szczepienia to masakra na 15 jeden rośnie na pestkowcu <beczy>

horvat 

Wysłany: 2015-07-29, 09:55   

Zawsze coś się uda a coś nie, trzeba wciąż próbować ;)

Głosujmy na naszą stronę:
Kwiaty Top Lista
Rośliny Top lista

proboszcz 

Wysłany: 2015-07-29, 18:47   

Okarynek ,ty to masz rękę do ukorzeniania :P

Okarynek1 

Wysłany: 2015-07-31, 20:40   

<myśli> Proboszczu dużo tego było w ukorzeniarce <prosi> może 20szt,10 miało korzonki.
Szczepienia bywały lepsze <hejka> <hejka>

lorimmel 

Wysłany: 2015-08-01, 15:08   

Wow gratulacje, widok marzenie :D Ile korzonków! To aż tak szybko idzie?
Okarynek powiedz co to za odmiany i w czym ukorzeniasz?

Okarynek1 

Wysłany: 2015-08-02, 04:35   

<myśli> Te zraziki były od kwietnia siedziały w ukorzeniarce z perlitem a ukorzeniacz Clonex żelowy.A jakie odmiany to nie zapisałem zesztki po szczepieniach,dużo poległo cytrusków ale coś jest,za rok będą jako podkładki. <hejka>

lorimmel 

Wysłany: 2015-08-04, 09:54   

Czyli jednak perlit! Już mnie korciło żeby spróbować z ziemią, ale skoro tak to dalej ćwiczę perlit :P Za którymś tam razem musi mi wyjść :)

Okarynek1 

Wysłany: 2015-08-04, 12:51   

<witam> Razem z cytrusami ukorzeniałem piwonię drzewiastą i zgniła a dużo cytrusów puściło.Polecam ukorzeniacz Clonex.

Romano 

Wysłany: 2015-09-08, 08:02   

Cytryna Prążkowana się wreszcie ukorzeniła :)

albertoo 

Wysłany: 2016-02-26, 10:37   

Po kilku miesiącach...

Kłos pszenicy, iść dębowy, jarzębina - podobnie jak my rodzą się, wzbierają sokami, rozkwitają, potem zaś starzeją się, więdną, umierają. Podobnie jak my kochają pieszczotę i nie znoszą brutalności. Przed nimi (...) można otworzyć duszę i znaleźć odzew.

proboszcz 

Wysłany: 2016-02-26, 16:32   

Zraziki nie zmarnowały się ;)

center80 

Wysłany: 2016-02-26, 18:23   

a twoje proboszcz?

proboszcz 

Wysłany: 2016-02-26, 19:42   

Proboszcz nie miał :P

center80 

Wysłany: 2016-02-26, 21:57   

Przecież brałeś udział w konkursie zawsze, a tam raz były zraziki da każdego uczestnika :/

ewica65 

Pomogła: 18 razy

Wysłany: 2016-02-28, 09:37   

Proboszcz swoje zraziki w sosie koperkowym zjadł. ;)

proboszcz 

Wysłany: 2016-02-28, 12:26   

Po prostu nie zamawiałem zrazów :>

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-08, 18:59   

Przeczytałem cały temat od początku z łezką w oku :) To była świetna zabawa i po latach mogę stwierdzić, że nie obyło się u mnie bez błędów. Strasznie zalana ziemia, która i tak nie była odpowiednia dla cytrusów, mało przepływu powietrza, źle ucięte przeze mnie zrazy itd...Ale widać, że czasami się udało :) Niestety, przez te lata rośliny poszły albo do pracy, albo w ręce znajomych. Do dziś nie wiem, co się z nimi stało/dzieje. Planujecie kontynuację zabawy na wiosnę? Szkoda tylko, że trochę mało (jak zauważyłem) stałych użytkowników jest na forum :( Każdy pewnie zajął się swoimi sprawami (u mnie to były narodziny i opieka nad dzieckiem) i nie ma czasu na forum i rośliny...

Okarynek1 

Wysłany: 2017-10-08, 19:08   

Przyjacielu Twój następca tronu rośnie <oczko> będzie pomagał i kolekcja cytrusów będzie odbudowana <hejka> Zagadamy z Klimasem materiał genetyczny zdobędziemy <heja>
Ostatnio zmieniony przez Okarynek1 2017-10-08, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  

center80 

Wysłany: 2017-10-08, 19:10   

Myślę, że dałoby się ugadać z Klimasem na wiosnę, żeby zorganizować jeszcze raz

pom89arancz 

Wysłany: 2017-10-08, 21:09   

Dodam jeżeli mogę ze kwestia zakupu za "grosze" zrazików nie byłaby dla Klimasa jako hodowcy głupia czy stratna, i tak przycina "plantacje" a tu jeszcze parę złotych można wyciągnąć. Oczywiście nie mam na myśli sprzedaży pojedynczych sztuk bo dużo z tym zabawy by było ale jakieś paczki, komplety za grosiki to nie byłby głupi pomysł a sam bym z chęcią skorzystał.

center80 

Wysłany: 2017-10-08, 21:19   

Chyba bardziej się mu je opłaca ukorzenić ;)

pom89arancz 

Wysłany: 2017-10-08, 21:57   

W sumie niekoniecznie, studiowalem ekonomie to lubie gadac o oplacalnosci :)
Waznym czynnikiem jest tu czas. Zraziki sprzedawane za grosze, przypuscmy 1zl sztuka to zlotowka od razu zarobiona. Rowniez moze ta zlotowke w postaci zraza ukorzenic lub zaszczepic, wtedy ona sie pomnozy ale za jaki czas? Przy jakim procencie skutecznosci? Rok na sadzonke? Dwa lata na krzaczek? A z cztery na drzewko? Owszem, musi to robic zeby zarabiac w przyszlosci ale reszte moze sprzedawac w paczkach dla takich hobbystow za grosze jak My.
Prosze nie brac wywodu do Sb, to moje luzne mysli przelane na forum.

Okarynek1 

Wysłany: 2017-10-08, 22:10   

<witam> Przyjacielu na forum używamy polskich znaków.

center80 

Wysłany: 2017-10-08, 22:26   

pom89arancz, jednak nie zgodzę się z tobą, bo jak widzisz w sklepie są sadzonki , ukorzenione przez sklep, czyli musi się to opłacać ukorzeniać. Nie wyobrażam sobie, że każdemu będą ucinali nowe zrazy, jak będzie zamawiał, takie coś nie trzyma się kupy, ze względu na krótką trwałość produktu.

Edit: Kiedyś jak na forum ludzie nie przychodzili tylko jak mieli problem i potem znikali, to tu się wymieniali zrazami, co było całkiem naturalne po przycięciu roślin.

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-08, 23:05   

Okarynek - rośnie i owszem, ale z roślinami Mu nie po drodze. Dziś wpadł na pomysł, że jak ma koparkę to warto, by coś wykopać. No i wykopał w mieszkaniu...z doniczki Kliwię <shock> . A wiadomo, że jak przy Kliwii za dużo się grzebie i przestawia doniczkę to nie zakwitnie (ile w tym prawdy nie wiem, bo i tak od 8 miesięcy jak ją mam to nie zakwitła:/).

Co do kwestii kupna/sprzedaży zrazów to jest to ciekawy pomysł, jednakże przy założeniu, że sprzedaje się jednorazowo jakiś określony pakiet. Sam bawiłem się w minimalistyczne sprzedawanie roślin akwariowych i kaktusów za 4-5 zł i powiem od siebie, że początkowo jest ok. Ale robocizna oraz poświęcony czas z czasem przewyższała chęć zarobku. Bo to jest tak - odczytanie spisu zakupów klienta, przycięcie odpowiednio roślin, tak jak rośliny akwariowe, tak i zrazy trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Włożyć je do woreczka, albo czegoś, co będzie trzymało wilgoć. Zapakowanie. Zaadresowanie koperty. I tak może z 10 razy na dzień. Pójście na pocztę. Odstanie swoje w kolejce. Wysłanie. Zarobek - 10 zł. Całkowicie nieopłacalne za 1 zł. Taki zraz musiałby kosztować minimum 7-8 złotych, by to miało sens - w moim odczuciu :) Bardziej opłaca się (jak już) sprzedaż 5 sztuk za około 10 zł. Wtedy przy założeniu 10x10=100. Dodam na koniec, że ja wyciągałem na małej sprzedaży około 30-40 zł miesięcznie, w takim przypadku odechciewa się :) Dlatego też raczej na OLX nie kupisz jednego gupika, czy jedną krewetkę za 1 zł. Każdy raczej będzie naciskał na sprzedaż "grupową". Wiem, że na allegro sprzedają rzeczy po 1 zł, ale przeważnie zawyżają przy tym koszty wysyłki, by móc wyjść na swoje. Oczywiście, nie wszyscy - ale tym drugim się dziwię, bo mi by się nie chciało :) . Kwestia jednak warta przemyślenia przez Michała - powiedzmy "sezonowa wyprzedaż gałązek" ;) .

Kolejna sprawa, że tu nie chodzi (w tym temacie) o nachapanie się tanim kosztem, szlachetnych odmian cytrusów. Przede wszystkim smaczek dodaje rywalizacja i wymiana własnych doświadczeń na temat rozmnażania roślin. Która metoda się sprawdza, jakie warunki są lepsze, co powoduje, że u jednych się udaje, a u innych nie, kto w ogóle lepiej radzi sobie w kwestii rozmnażania itd...I gdyby byli chętni, w takiej rywalizacji jestem chętny na wiosnę wziąć udział (nawet za cenę kupna materiału).

mietek77 

Wysłany: 2017-10-09, 09:29   

Ja chętnie kupię zrazy na wiosnę. Co do dostawania za darmo to mam do tego stosunek ambiwalentny. Bo z jednej strony fajnie byłoby dostać coś za darmo. Z drugiej jeśli ktoś dostaje coś za darmo to może potem czuć się nie co zobligowany do pozytywnego pisania o roślinach jakie obdarowany komuś sprzedał. Sędzia raczej nie przyjmuje podarków od uczestników sprawy, a przynajmniej nie powinien. ;)

PS.Szczerze powiedziawszy zastanawiam się jak się ma sklep włoskie rośliny do tego forum i chętnie bym się oświecił w tej materii. :)

pom89arancz 

Wysłany: 2017-10-09, 16:24   

mietek77 napisał/a:
PS.Szczerze powiedziawszy zastanawiam się jak się ma sklep włoskie rośliny do tego forum i chętnie bym się oświecił w tej materii. :)

Wystarczy posiedzieć na forum dłużej i poczytać to będziesz wiedział :D

Co do moich błędów ortograficznych, raczej ich nie było a jedynie nie używałem polskich znaków ze względu na odpisywanie z tel. komórkowego a to sprawia trudności.

Co do sprzedaży zrazów, nie chodziło mi o detaliczną sprzedaż i że pojedynczo za 1 zł, to kwestia tego jak widzi to Klimas czy inny sprzedawca. Wiem że to może być nieopłacalne przy małych ilościach ale jeżeli będą to większe paczki itp to dlaczego nie za większy pieniądz większą ilość.
Dla mnie większą przyjemnością będzie gdy na własnym pestkowcu zaszczepię cytrusa i doczekam się owoców niż kupie gotowego ze sklepu za porównywalną cenę. Jestem nawet w stanie zapłacić parę, paręnaście złotych za takowe różnorodne zrazy :D

center80 

Wysłany: 2017-10-09, 16:43   

Ja wiem o co chodziło ci, ale kiedyś naprawdę można było się miedzy sobą fajnie wymienić zrazami i też można było szczepić i nawet nie było sklepu. A co do Michała, myślę że dałoby się załatwić zrazy, ale trza było by uderzyć zorganizowaną grupą, a jak Michał to rozwiąże, czy sprzedaż, czy jakaś akcja, to już od niego zależy.

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-09, 22:43   

pom89arancz, doskonale Cię rozumiem. Satysfakcja z uprawy własnego od postaw drzewka, jest nieporównywalnie większa, niż od kupnego i to nie ulega wątpliwości - sam tak mam :) . Jednakże czasami warto się skusić na kupno czegoś w sklepie większego, bo zanim z tych zrazów urośnie ładne drzewko to minie sporo czasu, wydamy na nawozy, ziemię, środki ochrony roślin itd., a tak mamy od ręki. Kilka lat temu także coś tam kupowałem u Michała.

No nic moi drodzy. Mamy kupę czasu do wiosny, by móc stworzyć taką zorganizowaną, stała grupę :) . Zobaczymy, co się z tego "wykluje" ;)

Sylwia76 

Pomogła: 5 razy

Wysłany: 2017-10-10, 06:55   

Witam, chętnie oddam zrazy na wiosnę wolę oddać niż wyrzucić. Cytryna meyera i klementynka pójdą pod nóż .W planach mam zakup kumkwata , a parapety się nie rozciągają.

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-10, 21:20   

Sylwia76, nie kuś, nie kuś ;) . Byle do wiosny :)

center80 

Wysłany: 2017-10-10, 21:23   

Nie można teraz nic obiecywać, bo tfu zawsze może podeschnąć zimą i jak się obieca teraz trzeba będzie ciąć do samego pnia :P ;)

Sylwia76 

Pomogła: 5 razy

Wysłany: 2017-10-11, 07:14   

Jest z czego <cisza> nie kracz :D

mietek77 

Wysłany: 2017-10-11, 20:37   

Ja również chętnie oddam zrazy z mojego Kumkwata, Limekwata i Kalmodynki. Oczywiście jak dociągną mi do wiosny. :)

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-11, 20:56   

A ja właśnie niedawno poznałem koleżankę w pracy, która także ma cytrusy :) Wiadomo, zaświecę ładnie oczami i zraziki może się trafią :P

Ale tu chodzi o rywalizację!!! A nie rozdawanie zrazów :) . Taka zabawa komu się uda, śledzenie wpisów/zdjęć/postępów innych użytkowników jest niezapomnianym przeżyciem :].

A tak w ogóle zobaczymy ilu z Was będzie chętnych oddać gałązki kiedy owa wiosna nastanie. <oczko>

mietek77 

Wysłany: 2017-10-12, 13:49   

Rywalizacja, bardzo chętnie. :) Tylko na w miarę równych zasadach. Trudno rywalizować z kimś kto ma np. 10 różnych zrazów, a samemu nie ma się żadnego. :D Szczerze mówiąc wolałby rywalizować w ukorzenianiu, szczepieniu itd. niż w zdobywaniu zrazów. Do pierwszego wystarczy umiejętności, serce i trochę szczęścia ;) . Do drugiego hmm... <lol>

pom89arancz 

Wysłany: 2017-10-12, 15:28   

Nie nazwałbym tego rywalizacją, może po prostu barter?
Zraziki wiosną mogą być oferowane bez żadnych oczekiwań jak i wymieniane. Choć niektórzy ich mogą nie potrzebować do użytku a mogą oddać swoje, z kolei inni chętnie przyjmą ale nie mogą swoich zaoferować ze względu np. na początek hodowli i zbyt małe krzaczki...

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-13, 19:40   

Wszystko ustalimy wiosną, teraz możemy tylko gdybać. Temat będziemy aktualizować :8)

Okarynek1 

Wysłany: 2017-10-13, 20:12   

<witam> Nie rywalizacja w zdobywaniu,ale efekty po szczepieniu czy ukorzenianiu <uśmiech> był taki konkurs.

fotograf 

Wysłany: 2017-10-15, 11:56   

Rywalizacja jest mało sensowna. Ja na przykład dostałem zraz satsumy, a zaszczepiłem go na podkładce grubości kciuk i jak się łatwo domyślić po zrośnięciu ruszyło jak burza.
I teraz czy to moja była zasługa, czy podkładki ?

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-15, 12:22   

Rywalizacja z 90% nastawieniem na zabawę :) Fotograf, z dystansem do tematu, gdyż jak wiadomo, także inne czynniki mają wpływ na sukces. Poważna rywalizacja musiałaby opierać się na takich samym zasadach (każdy ma takie same podkładki, takie same gałązki, w tym samym momencie wszyscy otrzymują materiały i najlepiej wszyscy są w tym samym miejscu, by móc mieć określoną ilość światła, wilgoci etc. ) to jest niewykonalne.

Z luzem... ;)

center80 

Wysłany: 2017-10-15, 12:44   

fotograf napisał/a:
I teraz czy to moja była zasługa, czy podkładki ?
Jakbyś jej nie zaszczepił to by sobie mogła rosnąć, więc czyja była zasługa.

Nad takim samym przykładem można dywagować, czyja jest zasługa, że cytrusy ładnie owocują, może wcale nie nasza, może ich kaprysów, jedne maja owoce, a inne mają kaprys i nie.

Odpowiedz do tematu