Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Choroby, szkodniki, porady, identyfikacja - dotyczące wszystkich roślin poza cytrusami » Choroby roślin doniczkowych, ogrodowych » Plamy na liściach

Plamy na liściach
Autor Wiadomość

Lead 

Wysłany: 2010-05-23, 21:56   Plamy na liściach

Witam, Na niektórych moich roślinach które trzymam w foliaku zauważyłem dziwne plamki, przedstawię je na przykładzie kaki, porażone liście odpadają. Czy ktoś wie co to jest i jak to leczyć? Podejrzewam chorobę grzybową. Bardzo proszę o pomoc.

horvat 

Wysłany: 2010-05-24, 05:25   

Być może plamistość liści - choroba grzybowa, spróbuj ze środkami Bravo 500 SC - 15-25 ml na 10 litrów wody lub Kaptan Zawiesinowy 50 WP - 3 gramy na litr wody :oczko:
Pod osłoną masz bardzo ciepło i wilgotno, stąd zagrożenie chorobami grzybowymi :-D

Głosujmy na naszą stronę:
Kwiaty Top Lista
Rośliny Top lista

Czarodziej
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-24, 11:16   

To zgorzel bakteryjna oprysk Miedzianem 50 WP. :oczko:

Lead 

Wysłany: 2010-05-24, 12:43   

Dzięki :-) A Czy resztę roślin, te zdrowe też, pod folią opryskać, na wszelki wypadek? Czy nie trzeba? I czy zgorzel bakteryjny atakuje pomidory? Bo też coś podobnego się z nimi dzieje.

Czarodziej
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-24, 13:42   

Tak atakuje również pomidory, wykonaj oprysk na wszystkim co jest w foliaku. :oczko:

Lead 

Wysłany: 2010-05-24, 21:30   

Ok, miedzian zakupiony, jutro zrobię oprysk po szkole. Zrobię stężenie takie jak dla pomidorów pod osłonami, dla chorób bakteryjnych, tj. 0,3%. Z tym, że mam trochę głupi problem... miedzian jest w formie proszku, a dawkowanie jest w gramach, a ja nie mam tak dokładnej wagi żeby zważyć do np. 3g, bo tyle bym potrzebował na litr. Nie ma może jakiegoś przelicznika z objętości na wagę? Że jak odsypię sobie x cm3 to będzie y gram?

Czarodziej
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-24, 21:36   

Jeśli masz miarkę taką w ml to odmierz sobie 3,8 ml i będziesz miał to samo co 3,2 grama, taką dawkę możesz zastosować. :spoko:

Lead 

Wysłany: 2010-05-24, 21:52   

Wielkie dzięki :mrgreen: O to mi chodziło :-D

Odpowiedz do tematu