Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Choroby, szkodniki, porady, identyfikacja - dotyczące wszystkich roślin poza cytrusami » Choroby roślin doniczkowych, ogrodowych » Liście pandamusa robią się białe

Liście pandamusa robią się białe
Autor Wiadomość

bartmajster 

Wysłany: 2013-04-05, 19:26   Liście pandamusa robią się białe

I w zasadzie w temacie wszystko jest opisane. Zauważyłem, że nowe liście pandamusów robią się białe, od środka rozety. Co może być tego przyczyną? U teściowej robił się białe od momentu posadzenia praktycznie, u mnie teraz dopiero coś takie się robi... :/:

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-06, 15:00   

U pandamusa wszystko jest zależne od światła - im jaśniej, tym liście analogicznie najśniejsze. Ma po prostu dużo światła, czyli jak dla mnie na plus (strzelam) :)

bartmajster 

Wysłany: 2013-04-06, 17:36   

Stoi w środku pokoju, więc to chyba jednak nie to :P: Kiedyś miałem takiego bydlaka, chyba z 10-letniego, nie przypominam sobie, żeby miał białe liście :P: Poza tym - brak chlorofilu to chyba nie jest dobra oznaka :P:

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-07, 12:28   

No właśnie czytałem, że przy braku światła liście zaczynają zielenieć (i tracą paski - o ile masz taką odmianę).

bartmajster 

Wysłany: 2013-04-07, 16:27   

hmm, chyba muszę doczytać coś o tym :P: Tylko że u teściowej to jak się zrobiły białe, to roślinki padły...

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-10, 17:43   

"Looknąłem" sobie w pracy (bo taką posiadamy tam) na liście i...są bardzo jasno zielone. Tak jakby wymieszać 90 białego z resztą zielonego. I nic się z nią nie dzieje - rośnie jak szalona (szkoda - bo ją nie za bardzo lubię :P ). Jak mi się uda to ją ściągnę z parapetu i dam w ciemniejsze miejsce - zobaczymy czy zzielenieje...z zachwytu :)

bartmajster 

Wysłany: 2013-04-10, 19:43   

To weź no tam urwij odnóżkę dla mnie jakąś :D:

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-10, 20:04   

Rozeszły się - bo co dziwne, ludzie się nią zachwycali. Ale jak coś pozostało, to dam Ci znać i wyślę. A mnie dalej dziwi, co w niej takiego super - jest strasznie rozlazła, dużo miejsca zajmuje, liście zaczepne i średnio ładne...i ma te boczne odrosty :/ Ale, kto jak lubi. Jutro dam może nawet fotkę owej nielubianej przeze mnie roślinki :)

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-11, 17:30   

bart - zdjęcia nie zrobiłem, ale...one też tam (moja praca) mają białe liście!!! Ewidentnie kilka liści (starszych) jest biała jak śnieg! ;) I rośnie...:) Myślę jednak, że to od światła.

Co do szczepki/odrostu, to rośnie jedna, ale jeszcze nie wykształciła prawidłowych liści, więc jakąś chwilkę musisz poczekać - później na pw się odezwę po adresik :)

bartmajster 

Wysłany: 2013-04-11, 20:39   

Ok, będę wdzięczny :): Zrób tą fotkę, ciekawi mnie, czy podobna jest do tego, co ja kiedyś miałem :P: Fajne takie, trzymające ludzi na odległość :P:
Ostatnio zmieniony przez Piegowata 2013-04-11, 22:46, w całości zmieniany 1 raz  

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-12, 17:24   

Ahh...gdybym przeczytał to wcześniej...to byś miał dziś. Musisz poczekać do poniedziałku. Swoją drogą będę musiał przyjść chwilkę wcześniej do pracy, bo ludzie u mnie dziwnie patrzą na osoby, które "lampią" się na rośliny - a co dopiero robią im fotki :)

- Co robisz?
- A tak oglądam
- Co oglądasz?
- Roślinkę
- Fascynujące...a ten aparat?
- No, bo chcę zrobić zdjęcie
- komu?
- No, roślince
- ???
- No tej, tu
- A po co?
- No, bo...eee...yyy :)
- Dziwny jesteś...

Już widzę tę dyskusję ;):

bartmajster 

Wysłany: 2013-04-12, 18:26   

Hehe, rozumiem to w pełni :P: Niestety, dużo ludzi nie docenia piękna i niezwykłości naszych milczących braci i sióstr :):

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-15, 20:27   

Mam zdjęcia, ale kiepskie (gdyż zapomniełm aparatu). Pozostaje Ci komórka :)

To Twój rosnący nabytek ;)

I co, biały???

bartmajster 

Wysłany: 2013-04-16, 18:07   

Ty, no biały :P: Taki paskowany, ja miałem identyko, tylko sporo większy :P: Czyli może nie stanie się nic tym moim, skoro trochę zieleni mają jednak :):

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-16, 20:42   

To powiem Ci tak, że dziś kierowniczo latałem po instytucji i jakoś tak w pewnym pokoju zobaczyłem (jak mi się wydaje) wielkiego, zielonego pandamusa. Z dziewczynami zgadałem się (o ile można to tak nazwać, pewnie nie zrozumiały co mówiłem - ludzie tak mają gdy emocjonalnie pytam o rośliny). Daj namiary na pw to wyślę Ci szczepki.

Nie stanie się nic złego - one mają tak, że im więcej światła - tym bielsze!!! Ten, który dziś odkryłem, jest w głębi pokoju i ma znacznie mniej światła, niż ten ze zdjęć (same zielone listki, ale multum odrostów :) ).

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-18, 22:34   

bart, nie wysłalem dziś, gdyż...przez weekend leżałyby w niewiadomych warunkach. Odczekam i (Ty także) do poniedziałku - tak będzie bezpieczniej. A na pocieszenie masz zdjęcie - czyli to, co Ci wyślę...

bartmajster 

Wysłany: 2013-04-19, 16:29   

Elegancunie :D Warto będzie poczekać :): Wielkie DZIĘKI ! :D:

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-22, 20:37   

Bart - masz wysłane, tylko znowu zwykłą przesyłką - bo poczta była zamknięta. A jak wracam po pracy to wuchta wiary tam zawsze czeka (pozdrowienia dla Mrusha - wie, o co kaman :) ). Daj znać Bart jak dojdzie (i mam nadzieję, że pochalisz się ich rozwojem :) .

Mrush 

Wysłany: 2013-04-22, 20:43   

Mrush mimo, że z Podkarpacia - ostatnio był szkolony :pała: przez mieszkańców Pyrlandii i "coś" gwary złapał ... ;):

Spokojnie, nie bili, to bardzo dobrzy i przyjźnie nastawieni ludzie ... :hejka:
Mandarynka - Rubino Rosso, (w planach Cleopatra), Kumquat - Kucle i Fortunella Margarita, Pomarańcza - Sinensis, Cytryna - coś jest, Kalamondyna - też jest, Lima - się pozmieniało (coś pomyślę), Pomelo, etc. - nie.

bartmajster 

Wysłany: 2013-04-23, 17:25   

Przecież wiadomo, co to wuchta wiary jest :D:

Doszły maluchy, a właściwie - dużuchy :D: Tylko gdzie ja to wszystko posadze, pojęcia nie mam, ani miejsca :P:

Wielkie dzięki Robcio ! Będę dbał o nie najlepiej jak potrafię :):

Mrush 

Wysłany: 2013-04-23, 17:53   

W "Pyrlandii" może i tak, ale jakbyś mi powiedział ponad dwa tygodnie temu "wuchta wiary" to wywaliłbym oczyska o tak :szok: . Teraz już wiem ... :mrgreen:
Mandarynka - Rubino Rosso, (w planach Cleopatra), Kumquat - Kucle i Fortunella Margarita, Pomarańcza - Sinensis, Cytryna - coś jest, Kalamondyna - też jest, Lima - się pozmieniało (coś pomyślę), Pomelo, etc. - nie.

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-23, 18:46   

No, ja nie operuję takim językiem - jakoś nie weszło mi to w krew ;):

Bart, cieszę się, że doszły roślinki, choć jestem w szoku, że tak szybko. Chyba dam "pomógł" poczcie polskiej :mrgreen: Mam nadzieję, że listki nie były zbyt pogniecione/połamane (bo wierz mi, że ciężko było je do tej koperty wsadzić). A co do rozmiarów - no cóż, jak jesteś dalej zainteresowany to w przeciągu 2-3 tygodni wyślę Ci mniejszą (choć teraz wątpię czy chcesz - hehe :) ).

A wracając do gwary - no, tak, w Lesznie nawet bardziej operuje się tego typu określeniami, niż w Poznaniu (przetestowałem znajomych z Twojej okolicy :) ).

bartmajster 

Wysłany: 2013-04-23, 20:12   

Leszno to taka dziura, że tu się tak godo :P:

Hehe, muszę wpierw te posadzić i za cholerę nie wiem na razie, gdzie to zrobię :P: Do jutra muszą stać we wodzie niestety :P:

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-25, 18:21   

No, może kolega by się pochwalił jak/gdzie roślinki posadził? Zżera mnie ciekawość :)

bartmajster 

Wysłany: 2013-04-29, 18:15   

Fotki postaram się zrobić w majowy weekend :D: jedna jest u mnie, ta najlepsza i największa :P: A 2 pozostałe pojechały do jaskini lwa - teściowej :P:

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-29, 23:10   

Ciężko mi interpretować decyzję oddania teściowej kwiatków...ale wychodzę z założenia, że po prostu nie miałeś miejsca :) Oby i u Ciebie i u teściowej rozwijały się poprawnie.

A tak w ogóle (btw) to dostałeś chyba gładko-liściastego pandamusa - jednak , czy dalej jesteś zainteresowany tym pasiastym odrostem?

bartmajster 

Wysłany: 2013-05-01, 07:49   

Nie martw się, to jedynie z braku miejsca, nie z sympatii :P:

Hmm... Co do pasiastego, to muszę wpierw naprawdę znaleźć dla niego miejsce :P: Bo tego to bym nie oddał teściowej na pewno :D:
Ostatnio zmieniony przez center80 2013-05-01, 09:03, w całości zmieniany 1 raz  

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-01, 20:37   

No to wstępnie zarezerwuję go dla Ciebie, a jak nie adoptujesz to oddam do jakiejś szkoły - bo u mnie też brak miejca. W każdym razie zdecyduj sie w przęciągu 2 tygodni, bo inni ukradną :) Pozdro!!!

Odpowiedz do tematu