Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Choroby, szkodniki, porady, identyfikacja - dotyczące cytrusów » Porady dotyczące cytrusów i ich uprawy, pozostałe problemy związane z cytrusami » (Nowicjusz) zaniepokojenie

(Nowicjusz) zaniepokojenie
Autor Wiadomość

Adriankrw 

Wysłany: 2019-05-03, 15:34   (Nowicjusz) zaniepokojenie

Witam serdecznie około 3 miesięczny temu kupiłem cytrusa canaliculata po miesiącu zawitania roślinki do domu zmieniłem jej ziemię (porada sprzedawcy w sklepie Liroy Merlin) po pewnym czasie spadły mi dwie pomarańcze i kwitly nowe lecz od ostatniego miesiąca mam lekkie obawy że z rośliną jest coś nie tak dostaje nawozy (raz na dwa tygodnie) liście opadły a owoce nic a nic nie chcą rosnąć proszę o porady co mogę źle robić.
Poniżej wysyłam zdjęcia roślinki.
Pozdrawiam.

Okarynek1 

Wysłany: 2019-05-03, 16:13   

<pocieszacz> Nowe miejsce cytrus musi się,aklimatyzować <myśli> po przesadzeniu nie nawozimy.Pomarańcze są wymagające i kapryśne,w porównaniu z cytrynami.
Powodzenia.

Adriankrw 

Wysłany: 2019-05-03, 16:30   

Okarynek1 napisał/a:
<pocieszacz> Nowe miejsce cytrus musi się,aklimatyzować <myśli> po przesadzeniu nie nawozimy.Pomarańcze są wymagające i kapryśne,w porównaniu z cytrynami.
Powodzenia.

Czyli rozumiem że póki co odpuścić nawożenie oraz nie martwić się wszystko się wystabilizuje?. Nie chciałbym się zniechęcić gdyż w planach już mam zakup nowych cytrusów.

center80 

Wysłany: 2019-05-03, 16:52   

Wydaje mi się, że ta roślina ma Wełnowce i trza było by się z nimi rozprawić. Zastrzeżenia też mam do ziemi, jeśli to oryginalna ziemia w jakiej cytrus był nabyty, to wymieniłbym jak najwięcej jej, zastępując ją świeżą ziemią do cytrusów zmieszaną z perlitem. Cytrus wygląda na przesuszony. A jak chcesz, żeby zaczął rosnąć dostarcz mu więcej światła.

Adriankrw 

Wysłany: 2019-05-03, 17:10   

center80 napisał/a:
Wydaje mi się, że ta roślina ma Wełnowce i trza było by się z nimi rozprawić. Zastrzeżenia też mam do ziemi, jeśli to oryginalna ziemia w jakiej cytrus był nabyty, to wymieniłbym jak najwięcej jej, zastępując ją świeżą ziemią do cytrusów zmieszaną z perlitem. Cytrus wygląda na przesuszony. A jak chcesz, żeby zaczął rosnąć dostarcz mu więcej światła.

Dziękuję za pomoc poczytam o tej chorobie co do ziemi została wymieniona pod ziemię do cytrusów kupiona w Liroy Merlin jesli będzie potrzeba wymienię ziemię. Stopniowo podlewać roślinę czy porządnie ja podlać? Pozdrawiam.

center80 

Wysłany: 2019-05-03, 18:47   

Porządnie trzeba podlać, tak żeby roślina dostała wodę do całej doniczki, a nie po trochę w jednym miejscu, to też może być przyczyna więdnięcia. Podlewasz i potem dopóki nie wyschnie czekasz.

Adriankrw 

Wysłany: 2019-05-05, 13:54   

center80 napisał/a:
Porządnie trzeba podlać, tak żeby roślina dostała wodę do całej doniczki, a nie po trochę w jednym miejscu, to też może być przyczyna więdnięcia. Podlewasz i potem dopóki nie wyschnie czekasz.
trafiłeś za 100 punktów wiszę Ci dobre piwo niżej wysyłam zdjęcie mojego cytrusa uratowanego przez ciebie :) już po pierwszej nocy rezultat ogromny <soczek>

Odpowiedz do tematu