Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Choroby, szkodniki, porady, identyfikacja - dotyczące cytrusów » Porady dotyczące cytrusów i ich uprawy, pozostałe problemy związane z cytrusami » Nasze projekty » Nawadmnianie kropelkowe.

Nawadmnianie kropelkowe.
Autor Wiadomość

Mrush 

Wysłany: 2014-06-28, 18:01   Nawadmnianie kropelkowe.

Otrzymałem ostatnio od przyjaciela takie "marchewki". Podobno mają one "moc" podlewania roślin ...

Obecnie je testuję, jak i zachowanie moich cytrusów przy takim sposobie podlewania. Czy to polubią ? Jak dadzą sobie radę ?
Nie trzeba się zastanawiać ile i kiedy podlać. Teoretycznie nie można przelać. Wszystko co trzeba robić, to dbać o wodę w pojemniku ...
Mandarynka - Rubino Rosso, (w planach Cleopatra), Kumquat - Kucle i Fortunella Margarita, Pomarańcza - Sinensis, Cytryna - coś jest, Kalamondyna - też jest, Lima - się pozmieniało (coś pomyślę), Pomelo, etc. - nie.
Ostatnio zmieniony przez Piegowata 2014-08-04, 17:08, w całości zmieniany 1 raz  

Okarynek1 

Wysłany: 2014-06-28, 18:41   

<przyjaciel> Super sprawa,ilość kroplowników do wielkości doniczki <oczko> na nie obecność idealne <brawo> mam podobne.Moje raz w ciągu doby podają z kroplownika ilość wody.,sterowane elektronicznie.

Mrush 

Wysłany: 2014-06-28, 19:09   

Jak długo już je tak hodujesz ?
Jak to "zadziała" i cytrusom się spodoba to pewnie też założę im elektronikę. :)
Mandarynka - Rubino Rosso, (w planach Cleopatra), Kumquat - Kucle i Fortunella Margarita, Pomarańcza - Sinensis, Cytryna - coś jest, Kalamondyna - też jest, Lima - się pozmieniało (coś pomyślę), Pomelo, etc. - nie.

Okarynek1 

Wysłany: 2014-06-29, 04:01   

<przyjaciel> Od kilku lat,na czas wyjazdu idealne było ale tylko 20 kroplowników i doniczek nie zawiele.Zbiornik mieści 25l zasilanie bateryjne. <pada>

Mrush 

Wysłany: 2014-08-13, 16:40   

Ostatnio "zaeksperymentowałem" z czym takim:

Czy wiadomo co to jest ? ;)

ewica65 

Pomogła: 18 razy

Wysłany: 2014-08-13, 20:13   

Wygląda na kroplówkę ze szpitala onkologicznego.

Mentor
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-13, 20:14   

Nigdy nie dostosujemy zasilania w wodę naszych roślin. Zależne to jest od rozwoju rośliny, czyli poboru przez nią wilgoci oraz od temperatury panującej wokół doniczki. Następnym czynnikiem jest wilgotność względna panująca wokół doniczki oraz przewiew powietrza. Ta ilość niewiadomych, nie pozwoli nam zaprojektować czegoś o czym piszecie. :P

Linty 

Pomogła: 4 razy

Wysłany: 2014-08-15, 17:00   

Też poważnie zastanawiałam się nad kroplówką ale w zwykłych aptekach nie były dostępne. Stosuję nawadnianie kropelkowe do moich roślin balkonowych, które rosną w dużych donicach i skrzynkach. Kupiłam zestaw do nawadniania grawitacyjnego z workiem na wodę o poj. 10litrów. Worek ma taki otwór jak piłka plażowa, do którego podłącza się wężyk gumowy. Wymieniłam kroplowniki bo te z zestawu przeciekały mimo regulacji. Kupiłam profesjonalne w Leroy i jestem bardzo zadowolona i moje surfinie również. W markecie można kupić za parę zł wężyki pasujące do kroplowników i pozostaje tylko wymyślić jakiś pojemnik na wodę. Wychodzi naprawdę tanio. Cytrusy wymagają jednak indywidualnego podejścia chyba, że sytuacja tego wymaga (długi urlop) lub z powodu afrykańskiej pogody nie nadążamy podlewać.

Kwiatki Linty i nie tylko...zapraszam

fotograf 

Wysłany: 2014-08-19, 13:42   

Są takie marchewki, jak w pierwszym poście, tylko reagujące na suchość ziemi.

To znaczy woda też kapie, gdy ta gliniana marchewka wysycha, ale różnica polega na tym, że tych Mrusha nie można chyba regulować, a te drugie reguluje się śrubą, czyli ustawiamy, jak szybko ma lecieć woda, gdy ceramiczny stożek wysycha ( w środku jest rodzaj membrany zamykającej rurkę).

To miałoby już sens, bo dostosowuje się do wilgoci w doniczce.

Odpowiedz do tematu