Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Choroby, szkodniki, porady, identyfikacja - dotyczące wszystkich roślin poza cytrusami » Identyfikacja wszelkich roślin doniczkowych, ogrodowych » Co to takiego?

Co to takiego?
Autor Wiadomość

waha 

Wysłany: 2013-03-28, 18:47   Co to takiego?

Rosło sobie zaniedbane w domu u rodziców to zabrałem do siebie, co to może być?
Gdy przyniosłem to do siebie miało strasznie zasoloną glebę więc przesadziłem, i w ciągu jednego tygodnia uroslo razy dwa w górę.
Ostatnio zmieniony przez Piegowata 2013-03-29, 12:39, w całości zmieniany 1 raz  

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-28, 20:03   

Wygląda jak skrzydłokwiat :)

waha 

Wysłany: 2013-03-28, 20:41   

tak i nawet ma identyczne kwiaty (google). Dziekuje za odpowiedz - plus:)

krystian26a 

Wysłany: 2013-03-28, 21:15   

Posiadam takiego samego :P ładne kwiaty, ale został zniesiony do piwnicy bo podobno śmierdzi :o:

waha 

Wysłany: 2013-03-28, 21:46   

:shock: śmierdzi??? :D pierwsze słyszę. Jak dobrze pamiętam to on ładnie pachniał...
Ostatnio zmieniony przez Piegowata 2013-03-29, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-28, 23:52   

A mi nie pachniał, ani nie śmierdział - totalny neautralizm :) Jak śmierdzi to gnije:) Waha - spodziewaj się niebawem kwitnienia :)

waha 

Wysłany: 2013-03-29, 07:19   

no właśnie się zastanawiałem nad tym kiedy będzie mieć kwiaty :) ogólnie one bardzo ładnie wyglądają i nigdy nie śmierdziały wiem bo widziałem już kilka razy jak kwitnie i mimo to nawet nie interesowałem się co to za okaz ;) . ale albo wydzielał ładny zapach albo zupełnie nic nie wydzielał... ;) .
Ostatnio zmieniony przez Piegowata 2013-03-29, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-29, 20:29   

Szczerze? Nigdy nie poczułem ich zapachu :) Może po prostu dlatego, że są w miejscu mojej pracy, a nie w domu - a co za tym idzie mają większy metraż i się zapach rozchodzi. Poza tym zrobiłem eksperyment w zeszłym roku i oddzieliłem kilka malutkich roślinek od doniczki matecznej. Zasadziłem do nowej - po 3 miesiącach zakwitły. Twoje wyglądają tak, jakby za jakieś 1-2 miały wypuścić kwiaty - czego Ci oczywiście życzę (gdyż kwiaty faktycznie piękne :) ). Nie przypominają Ci czasami kwiatów Tulejnika?

waha 

Wysłany: 2013-03-29, 23:26   

Tak, faktycznie są jak kwiaty Tulejnika. Musiałem wygooglować bo sama nazwa mi nic nie mówiła ale teraz przypomniałem sobie, że moja Matula takie kwiaty miała kiedyś w ogrodzie ale coś z nimi było nie tak i wyciachała...
Cytat:
Twoje wyglądają tak, jakby za jakieś 1-2 miały wypuścić kwiaty - czego Ci oczywiście życzę
(twu, twu) aby nie zapeszyć ;) . Nadzieje taką również mam ;) . Choć z roślin ogólnie interesuje mnie wszystko co ma pochodzenie egzotyczne i głównie nietypowy wygląd to na pewno znajdzie się miejsce dla skrzydłokwiatu ;) . choćby za piękne kwiaty;)

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-01, 19:04   

To waha pamiętaj, że ostnieją gatunki roślin, które są u nas zakazane - w tym tulejnik amerykański.

A co do skrzydłokwiata - podlewaj często - tym samym szbko kwiatki puści :)

waha 

Wysłany: 2013-04-01, 21:12   

dostaje wodę jak tylko widzę, że jej potrzebuje (suchawe podłoże) wiem ze lubi mieć mokro więc i tak go hoduje ;) . a dlaczego zakazane?

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-02, 17:31   

Zakazane gdyż w art. 120 ustawy z 16.04.2004 o ochronie przyrody "zabrania się wprowadzania do środowiska przyrodniczego oraz przemieszczania w tym środowisku roślin, zwierząt lub grzybów gatunków obcych" - krótko ujmując, albo obce gatunki wyprą nasze rodzime (są ekspansywne), albo będą szkodą dla zwierząt i ludzi. Dziś mamy problem glównie z jednym obcym gatunkiem w Polsce - barszcz Sosnowskiego (gdzie pewnie słyszałeś w wiadomościach) jest niebezpieczny dla wszystkich. Warto się zastanowić 1000 razy, zanim coś się weźmie z obcego kraju :)

sowilo 

Pomogła: 3 razy

Wysłany: 2013-04-02, 18:39   

Mój kot ładnie po nim rzyg.. wymiotował na dywan. :roll: A barszczem się kiedyś poparzyłam, jak miałam kilka latek.

waha 

Wysłany: 2013-04-02, 21:09   

a to Ci dopiero. :) Cholerna polityka ;p. A jakim to sposobem kot się tego najadł?
Ostatnio zmieniony przez sowilo 2013-04-03, 18:25, w całości zmieniany 1 raz  

sowilo 

Wysłany: 2013-04-03, 18:26   

Na parapecie w pokoju siostry stała doniczka.. i jakoś tak "się samo zjadło". :D:

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-03, 20:09   

Sowilo - mam rozumieć, że Twoja siostra miała na parapecie w doniczce Barszcz Sosnowskiego? :)

waha 

Wysłany: 2013-04-03, 21:17   

chyba chodziło o Tulejnika albo o skrzydłokwiat ;) . bo zauważ, że "Barszczem się poparzyła"? ;p nie wiem tak mi się wydaje. a ja nawet nie wiem jak to wygląda więc nie wiem czy to parzy ;) .

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-03, 21:39   

No fakt, chodziło o skrzydłokwiat :P

A co do zarazy... to proszę - Barszcz Sosnowskiego

waha 

Wysłany: 2013-04-03, 21:52   

to! to! ustrojstwo?! Pamiętam jakiś czas temu to rosło na łące z 100m od mojego domu. cała łąka tego była! a ja myślałem że to zwykłe chabazie i chwasty! ot to!

Teraz sobie przypomniałem, że ktoś wtedy podpalił te łąkę a właściwie łączkę. A pamiętam bo widziałem jak straż przyjechała po tym i właściwie dziwiłem się czemu stoją i się patrzą zamiast gasić o.O. łazili tylko w koło i pilnowali aby ogień nie wyszedł za te łączkę.

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-03, 22:25   

I dobrze zrobili, jak napotkasz coś takiego - niszcz. Ja chyba pomyliłem żeń-szenia syberyjskiego z tym ustrojstwem (kwiaty troszkę podobne) - ale muszę zbadać za kilka tygodni (jak nastąpiiiii wiooooosssnnnaa :) ).

waha 

Wysłany: 2013-04-03, 22:31   

aż żyć się nie chce jak o tej porze roku widzę śnieg za oknem... już powinno być dawno cieplutko ;/.

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-04, 19:33   

Jak puszczają w radiu "last christmas", a w TV leci "Kewin sam w Nowym Jorku" to można się zacząć niepokoić :) Jeszcze tylko kilka dni...

sowilo 

Wysłany: 2013-04-05, 08:07   

waha napisał/a:
chyba chodziło o Tulejnika albo o skrzydłokwiat ;)

Tak, tak, skrzydłokwiat był w doniczce. :D: A barszcz rósł niedaleko ogródków działkowych, a potem się rozprzestrzenił na same działeczki i się jakoś tak mała Aniś napatoczyła i poparzyła po nodze.

waha 

Wysłany: 2013-04-05, 20:07   

Cytat:
Jak puszczają w radiu "last christmas", a w TV leci "Kewin sam w Nowym Jorku"
właśnie dlatego, że puszczają cały czas to samo, ludzie przestają się cieszyć ze świąt tak jak kiedyś. na okrągło jest ten sam temat. każdy marudzi że Kevin itd.:) ja ostatnio bynajmniej żadnych świąt nie czuję tak jak kiedyś...

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-06, 14:38   

Pamiętasz jak dwa lata temu mieli zaprzestać puszczania Kevina (chyba w Polsacie), ludzie się zbuntowali? Trąbili o tym na portalach i gazetach :) Pewne przyzwyczajenia już weszły do naszych Świąt i...ludzie tego nadal chcą :) No daj spokój, Kevin może nie, ale Święta bez "Szklanej Pułapki"? :P Żart...

sowilo napisał/a:
A barszcz rósł niedaleko ogródków działkowych, a potem się rozprzestrzenił na same działeczki i się jakoś tak mała Aniś napatoczyła i poparzyła po nodze.

przemowa frustrata - Zastanawiam się, dlaczego nikt, z tym nic nie zrobi? Dać kilku osobom w danym powiecie robotę, aby to niszczyły, a tu...zero! Pani minister daje sobie i swoim ludziom ogromne nagrody za...(???!), a ludzie męczą się z tego typu roślinami, kleszczami - a nawe dzikami (jak u mnie). Ręce opadają...Takiego jednego z drugim posłem do tego barszczu z chęcia bym wrzucił...

waha 

Wysłany: 2013-04-06, 22:01   

coś takiego było ;) . ale szklana pułapka... eh to już wolę kevina...

waha 

Wysłany: 2013-04-14, 07:04   

Robcioo,

Ta piękności dzisiaj rano błysnęła w oko mę :d. przy co niedzielnym gruntownym przeglądaniu okazów :) .

ewica65 

Pomogła: 18 razy

Wysłany: 2013-04-14, 08:10   

Uau, czyżbyś miał mieć kfiatuszszszszszka? Uaktualniaj, co? Bo jestem ciekawa jak to sie rozwinie.

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-14, 18:52   

Brawo!!! :bravo: A nie mówiłem, że zakwitnie niebawem? - normalnie jak na zawołanie! Musisz o nią dbać, gdyż tak ładnie się odwdzięcza :) Roślnka jest dość spora, więc nie zdziwiłbym się, jak pojawią się kolejne piękności :) A ja mimo iż nie mam to...chyba sobie ją sprawię :) Gratuluję jeszcze raz i naprawdę się cieszę, że się Tobie udało! :bravo:

waha 

Wysłany: 2013-04-14, 21:52   

Dziękuję Robcioo, , staram się jak mogę ;) . aby dać swoim podopiecznym to co najlepsze ;) .
W internecie widziałem na prawdę giganty niektóre.. . o.O
a swoją drogą ten okaz kwitł kiedyś u rodziców i miał ok pięciu kwiatów :) . 4-5 nie pamiętam teraz dokładnie.

Bynajmniej cieszę się bardzo, ze zakwitł tak wcześnie :) . prognozy były na za dwa miesiące a tu proszę ;) >

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-15, 20:33   

waha napisał/a:
prognozy były na za dwa miesiące a tu proszę ;) >

Robcioo napisał/a:
Twoje wyglądają tak, jakby za jakieś 1-2 miały wypuścić kwiaty

No się tak nie rozpędzaj - o swoje muszę walczyć :) Nigdy dokładnie nie przewidzisz zmian w roślinach, ale...mi po części się udało (no daj mi tę satysfakcję!! :P: ). Pozdrawiam!

waha 

Wysłany: 2013-04-16, 13:04   

Oj tam, oj tam ;p jeden miesiąc w te czy w tamte :) . Ważne, że ma kwiat! :) !

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-16, 21:28   

Oczywiście!!! I najważniejsze, że za chwilę (pozwolę sobie jednak unikać konkretnych dat) będzie miała ich więcej... :)

waha 

Wysłany: 2013-04-17, 06:33   

Hehe :P odnoszę wrażenie, ze odprawiasz tam jakieś szamańskie rytuały<żart> ;p.... bynajmniej są skuteczne dziękuję :D .

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-18, 22:21   

Nie dziękuj mi, tylko sobie - Ty sam skłaniasz ją do kwitnięcia (oby nie sposobem - "bym przeżyła" bo i takie coś słyszałem od kilku osób). A to co mi się wydaje - cóż, mam z nią do czynienia od kilku lat i poniekąd wiem jak się zachowuje.

Odpowiedz do tematu