Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Rośliny egzotyczne, inne doniczkowe » Bananowiec » Chrupkowy Maurelli ^^

Chrupkowy Maurelli ^^
Autor Wiadomość

chrupek 

Wysłany: 2012-10-04, 21:12   Chrupkowy Maurelli ^^

Witam serdecznie. Jako, że nowy na tym forum wypadałoby się przywitać:) Nie jestem jeszcze tak obcykany jak Wy, więc jeśli coś napiszę nie tu gdzie trzeba z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość :D Jako, że to mój pierwszy temat postanowiłem, że przedstawię Wam mojego Maurellcia :) Przybył on do mnie jakiś czas temu i powiem szczerze, że obawiałem się, że biedaczek padnie, bo było dość chłodno i już po dobie w domu z liśćmi zaczęło mu się dziać coś niedobrego - mianowicie zaczęły się skręcać i i wyglądać "jak zdechłe" . Na szczęście chyba mnie trochę polubił, bo wziął się w garść i mogę się cieszyć jego towarzystwem nadal! Ba! powiem nawet, że listek i pół mu wyrosły juz u mnie :) Proszę o opinie i rady, bo jestem w dziedzinie roślin doniczkowych nowy :) Hasam lepiej w temacie roślinności w ogrodzie :) Tymczasem Poznajcie Maurellka:

Chwilę po przyjeździe:

Aktualnie:

mrdraco 

Ostrzeżeń:
 6/3/6

Wysłany: 2012-10-04, 21:18   

Podziwiam roślinkę, zapraszam również do działu powitań.
Powiedz tam kilka słów o sobie a przyjmiemy Cię do rodziny :):

something 

Pomogła: 5 razy

Wysłany: 2012-10-04, 21:53   

Pięknie się prezentuje! :): Niby nowy, a jednak radzisz sobie świetnie co widać po tym bananku. ;):

chrupek 

Wysłany: 2012-10-04, 21:59   

Dziękuję wychodzę, z założenia, że jeżeli na roślince nam zależy to czuje to ona i zwraca nam się opieka jej poświęcona w postaci jej wyglądu :) Coś w deseń Karmy :D

something 

Pomogła: 5 razy

Wysłany: 2012-10-04, 22:01   

Niektóre roślinki bywają wybredne nawet jeśli robimy wszystko, żeby zapewnić im sto procent wygody. ;):

ewica65 

Pomogła: 18 razy

Wysłany: 2012-10-05, 05:16   

A ja dodam, że tak jak ludzie mają nawet swoje osobiste charaktery, preferencje, złe humory i czasami źle się czują, tak tylko, chwilowo. Pozornie bez powodu, ale potem wracają do normy.
A z nami rozmawiają przede wszystkim wyglądem i kondycją liści.

chrupek 

Wysłany: 2012-10-26, 22:19   

Jako, że moje Maurellątko coraz bardziej szaleje postanowiłem podzielić się z Wami jego fotką :) Na chwilę obecną ma już 7 dużych, błyszczących liści i kolejny rozwijający się :) Musiałem go przenieść bo na parapecie się już nie mieścił. Zdjęcia słabe, bo robione po zmroku kalkulatorem :P

Jako, że tematu kolejnego nie chce otwierać przedstawię Wam moją dzisiejszą zdobycz. Nabyłem dziś bananowca kolejnego w Leroy Merlin. Ma ok 50 cm. Jest bardzo rozkrzewiony ma ponad 10 listków i 3 dzieciątka. Najlepsza jednak byłą cena z 25 przeceniony na 10 (uwielbiam takie wyprzedaże jednodniowe) :D Pomimo, że ma troszkę podniszczone niektóre liście dla mnie jest jednym słowem w pipkę !! :D No i zadanie dla forumowych dobrych duszków cóż to za odmiana?? ( na etykietce nie było napisane nawet, że to bananowiec tylko "kwiat doniczkowy" :D

Odpowiedz do tematu