Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Rośliny egzotyczne, inne doniczkowe » Bananowiec » Bananowiec za grosze

Bananowiec za grosze
Autor Wiadomość

nikihell 

Wysłany: 2011-09-13, 22:11   Bananowiec za grosze

Oto mój kolejny nabytek jakiś czas temu za grosze uratowany z LM :P:
Był w opłakanym stanie - większość liści zbrązowiała, bez młodzika i z białym nalotem. Niestety :/: po kilkunastu dniach okazało się, że razem z nim i chyba ananasikiem (inny temat będzie) przywlokłam do domku wełnowce. Obecne fotki są już po kilkutygodniowej walce :bandit: z tymi potworami i tygodniowym pobycie w miniszklarni :P: Przez ten ostatni tydzień w około 25-30C i wilgotności na razie 58-65% bananowiec rozwinął dwa nowe liście :jupi: na starszej części i nowa też tak jakoś lepiej wygląda.
Co o nim myślicie? Jestem otwarta na wszelkie uwagi :mrgreen:

Jak myślicie, który to może być Musa??

Co to jest to małe przy pniu? Takie małe ni to wypustki ni korzonki. Pojawiło się w ciągu może 4 dni ostatnich..

maniarek 

Wysłany: 2011-09-13, 22:22   

Powinnaś go przesadzić. A to małe cosik jeżeli jest troszke grupsze i zielonkawe to może pojawiają się maluchy. Ale poczekaj jeszcze na opinie innych.
A co do ratowania roślin to należą ci się :bravo: Widać że banankowi jest u ciebie dobrze i nim się obejrzysz jak będzie wielki z mnóstwem potomstwa. :):

blueberry 

Pomogła: 7 razy

Wysłany: 2011-09-14, 16:52   

Piękne są!! A jak je rozdzielisz, będą rosły z większą ochotą!!

nikihell 

Wysłany: 2011-09-14, 18:16   

A możesz mi Blue napisać do jakiej ziemi najlepiej je wsadzić? Bo znalazłam informację, że podłoże powinno być złożone z "ziemi kompostowej liściowej i darniowej z niewielką domieszką torfu i piasku". Czy może być palmowa z domieszką czegoś? Czy jednak powinna być taka mieszanka? Wolę najpierw się doinformować niż później żałować.

fragola 

Wysłany: 2011-09-14, 18:43   

Ja też miałam takie 2 zrośnięte i ten mały mnie bardzo drażnił,bo szybko rósł i ten większy się przez to krzywił.Wyjęłam z doniczki oderwałam po prostu małego(bez korzeni,jeden taki maleńki miał-taką nitkę tylko) i przyjął się.Posadziłam do ziemi do palm.Teraz dogania już tego dużego wielkością.Piękne te Twoje banany :): Ja moje kupiłam gdzieś,chyba w biedronce za 10 zł i wybrałam takiego prawie zdechłego bo nikt inny by go pewnie nie kupił :): Ale rośnie pięknie i miał tego małego :): Dopiero po paru dniach w domu i po przesadzeniu się zabrał i ożył.

ewica65 

Pomogła: 18 razy

Wysłany: 2011-09-14, 18:48   

Jak mnie ruszają takie roślinki w sklepach, których nikt inny by pewnie nie kupił... Jak latam po ogrodniczym, to owszem, szukam czegoś fajnego, ale jak wypatrzę takiego bidulka, to serce wygrywa i biorę bidulka do uratowania...

fragola 

Wysłany: 2011-09-14, 18:51   

No widzisz ja też :): Mój się odwdzięczył :): I wiem kiedy będzie padać bo płacze.

ewica65 

Wysłany: 2011-09-14, 18:54   

Poważnie???? Patrz, mój też czasem płacze czy sie poci... A to zapowiada deszcz? Qrczę nie wiedziałam. Teraz poobserwuję moje bananki pod tym kątem!

fragola 

Wysłany: 2011-09-14, 18:58   

No mówię Ci,zawsze jak ma padać to on się poci.Kiedyś rano to tak płakał,całe okno mi zmoczył.Tak jakby ktoś ze szklanki wodę wylał.A po południu była ulewa.Zawsze jak bardzo płacze to będzie burza albo ulewa a jak mniej to pokropi.W domu się dziwią skąd ja tak dobrze wiem jaka pogoda będzie :):

fragola 

Wysłany: 2011-09-14, 19:16   

A jeszcze Wam powiem coś,z własnego doświadczenia z bananami- jak wychodzi nowy listek i jest taki maleńki jak wyżej na zdjęciach to odrywam tą końcówkę dosłownie kawałeczek i w ten sam dzień liść się rozwija.Zauważyłam to przypadkiem,bo mi się nie podobały te końcówki-więc zaczęłam odrywać jak liść wychodził.I tym sposobem rozwijał się w ten sam dzień,a jak tego nie robiłam kilka dni.Roślinom to nie szkodzi,przynajmniej moim nie.

ewica65 

Wysłany: 2011-09-14, 19:28   

Możesz sie za pogodynkę produkować. Do spóły z Twoim bananem. A to z obrywaniem czubeczka to muszę spróbować. Też ciekawa obserwacja!

fragola 

Wysłany: 2011-09-14, 19:33   

U mnie w domu babka zawsze pyta dziadka-Stachu jaka jutro będzie pogoda,nie wiesz??Dziadek na to-jutro ci powiem :): A babka no ale jak zapowiadali? A dziadek mówi,że zapowiadało pogodę dwóch pogodynków,czy jak im tam,zawsze się któremuś sprawdzi :): No a ja im mówię,bo te banany tak płaczą.No i zawsze tak jest,że się sprawdza.

maniarek 

Wysłany: 2011-09-15, 09:17   

U mnie jak banan płacze to niczego to nie zapowiada. Może moje banany są jakieś inne? :bezradny:

center80 

Wysłany: 2011-09-15, 10:09   

U mnie zwykle płacze po podlaniu ;):

hurr 

Wysłany: 2011-09-15, 10:56   

Mój banan nie płacze, czy powinnam się martwić?

center80 

Wysłany: 2011-09-15, 12:26   

hurr masz suche powietrze w domu?

hurr 

Wysłany: 2011-09-15, 13:48   

Tak, sucho i gorąco.

nikihell 

Wysłany: 2011-09-15, 13:49   

Mój wcześniej nie płakał pewnie ze względu na niską wilgotność powietrza. Przynajmniej nie zauważyłam by się pocił czy płakał. Obecnie ma chyba warunki, które mu odpowiadają około 25C i 60% wilgotności w takim czymś

Dwa razy dziennie zraszany. Chyba jeszcze dzisiaj się wezmę za przesadzenie i rozdzielenie ich.

BTW gdzie najlepiej wrzucić temat tej szklarenki? Mąż mi truje 4 litery bym się pochwaliła jego konstrukcją bo chce znać opinie innych ludzi :mrgreen:

blueberry 

Wysłany: 2011-09-15, 19:59   

No to powiedz mu, że kawał dobrej roboty odwalił!! :bravo:

Roślinożerca 

Wysłany: 2011-09-19, 10:47   

W takiej szklarence napewno wróci do świetnego wyglądu :bravo:

nikihell napisał/a:
BTW gdzie najlepiej wrzucić temat tej szklarenki?
Proszę bardzo: Nasze udogodnienia dla roślinek ;):

Okarynek1 

Wysłany: 2011-09-19, 11:13   

blueberry napisał/a:
No to powiedz mu, że kawał dobrej roboty odwalił!! :bravo:

Blue :oczko: działaj coby Twój luby coś podobnego :prosi: wystroił :myśli:

Nicegarden 

Wysłany: 2011-09-19, 14:03   

Nikihell a ja tak zapytam,nie boisz trzymac tej szklarenki w domu?Tak mnie naszlo..bo ja musialam zamontowac specjalny system nawiewowy za strasznie duzo pieniedzy by zwiekszyc cyrkulacje powietrza i zmniejszyc wilgotnosc ,mam czujniki w kazdym pomieszczeniu a Ty masz bombe zegarowa w srodku mieszkania z mega wilgocia w srodku tej szklarni.Nie boisz sie o sciany?

blueberry 

Wysłany: 2011-09-19, 17:12   

Okarynku kochany, miejsca nie mam na takie cuda!!

benzulli 

Wysłany: 2012-03-01, 19:07   

nikihell, mogłabyś podrzucić konstrukcję i materiały z jakiego ten growbox został wykonany? Bardzo mnie to interesuje, dla roślinek by się przydało.

Odpowiedz do tematu