Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna » Cytrusy » Cytryna » Cytryna skierniewicka Michała

Cytryna skierniewicka Michała
Autor Wiadomość

Awokado 

Wysłany: 2020-11-29, 20:06   Cytryna skierniewicka Michała

Witajcie, obecnie pielęgnuję kilka drzewek cytrusowych. Na początek postanowiłem podzielić się informacjami i zdjęciami mojego najstarszego cytrusa. Małą sadzonkę cytryny skierniewickiej kupiłem pięć lat temu w markecie Auchan. W tym czasie widziałem jak pięknie potrafi kwitnąć, jak gubi liście bo ją przesuszyłem, jak gubi owoce, bo ma ich zbyt dużo, a ostatnio jak zmaga się z wełnowcem. Obecnie drzewko ma się dobrze i dojrzewa na nim kolejny wyhodowany przeze mnie owoc. Na parapecie obok donicy z cytryna stoją figurki dinozaurów mojego syna, aby zachować klimat dżungli :) Cały czas się uczę i będę wdzięczny za wszelkie pomocne uwagi i sugestie.

Drzewko rośnie w glinianej donicy (średnica 25cm), w obecnym jesiennym czasie podlewam ją raz w tygodniu, od czasu do czasu zraszając liście. Nawożenie zakończyłem z końcem września, czy obecnie w czasie spoczynku powinienem ją dodatkowo nawozić? Z uwagi na to, że na drzewku dojrzewa owoc nie przenosiłem jej na zimę do chłodniejszego pomieszczenia. Drzewko na codzień stoi na parapecie od południowej strony. Poniżej kilka aktualnych zdjęć:

Ostatnio zmieniony przez Okarynek1 2020-11-30, 20:24, w całości zmieniany 3 razy  

Okarynek1 

Wysłany: 2020-11-29, 20:18   

<brawo> Ładna dbaj,właśnie ten czas jest trudny dla cytrusów.Jak masz taką możliwość daj ją do chłodnego miejsca,karmimy cytrusy wczesną wiosną.

Awokado 

Wysłany: 2020-11-29, 20:59   

Obawiałem się przenosić ją do chłodnego pomieszczenia ze względu na owoc, który dojrzewa. W ubiegłym roku swoje cytrusy przeniosłem do pomieszczenia przy garażu, gdzie temperatura wynosi ok 10-12 stopni i światła słonecznego jest niewiele. Myślisz, że nie straci owocu jeśli ją przeniosę?

Podsyłam zdjęcia raz jeszcze, chciałem edytować pierwszy post, ale już za późno. Kilku rzeczy muszę się jeszcze nauczyć <beczy>

]
Ostatnio zmieniony przez Okarynek1 2020-11-30, 20:40, w całości zmieniany 2 razy  

Okarynek1 

Wysłany: 2020-11-30, 08:16   

<pocieszacz> Na pewno nic się nie stanie złego i owoc spokojnie dojrzeje.
W garażu będą miały lepiej,tylko zimą trzeba pilnować aby nie spadła do minus.

Awokado 

Wysłany: 2020-11-30, 08:27   

Ok, więc tak zrobię. Pomieszczenie jest zamykane i zawsze jest tam minimum +10stopni :) W sam raz na zimowanie cytrusów.

Odpowiedz do tematu