Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna » Cytrusy » Kalamondyna » nailer - Kalamondyny

nailer - Kalamondyny
Autor Wiadomość

nailer 

Wysłany: 2020-01-09, 09:35   nailer - Kalamondyny

Witam. Chciałbym pokazać moje kalamondynki. Obie są z przecen z leroy, ale widać która była "ustrzelona" na początku przecen :D Druga ... hmm do uratowania myśle :) gałązki zielone, do wiosny już niedaleko <mrgreen> więc może coś z niej będzie. Kupilem je w listopadzie i grudniu. Miałem jeszcze trzecią którą miałem 2 lata, ale jak ktoś może śledził inny post to niestety niedawno mi padła. Zaczęło się od zrzucania liści i owoców, potem zaczęły padać gałązki i teraz zielony jest tylko pieniek. zostawię ją jeszcze z nadzieją że chociaż podkładka (pień) przeżyje i będzie się dało coś na niej zaszczepić

Ostatnio zmieniony przez Okarynek1 2020-01-09, 11:46, w całości zmieniany 3 razy  

center80 

Wysłany: 2020-01-09, 10:41   

Ja bym oberwał te resztkę owoców na tej słabej, żeby jej nie obciążać.

Damian3500 

Wysłany: 2020-02-13, 19:30   

Zgadzam się z center80, należy zerwać owoce z słabej roślinki ponieważ mu się zregenerować miejmy nadzieje że roślinka wypuści nowe listki i będzie cieszyć oko :) ;)

nailer 

Wysłany: 2020-02-13, 21:16   

Tak, oberwałem owocki :) Kalamondyna wypuściła nowy przyrost
Będę chciał ją poprzycinać na wiosnę tak aby wypuścić ją trochę do góry, zrobić z niej drzewko. Przynajmniej takie pół kartłowate :)

topikx 

Wysłany: 2020-02-14, 09:09   

Eee, wygląda obiecująco, będzie dobrze! Ładne okazy!

Okarynek1 

Wysłany: 2020-02-14, 10:36   

<oczko> Radzę uszczknij,czubek tej 🌿 gałązki, jak zapomnisz to będzie dominować.

nailer 

Wysłany: 2020-02-16, 10:48   

Właśnie nie wiem co robić bo tą kalamondyne bez liści chciałem przyciąć tak aby właśnie szła do góry. Jak już będzie sezon przycinania to poproszę o poradę kogoś jak to najlepiej zrobić

Okarynek1 

Wysłany: 2020-02-16, 11:04   

<pocieszacz> Przytnij gałązki w kształt kuli i czekaj wiosny.

nailer 

Wysłany: 2020-02-16, 12:43   

Jak przytne w kształt kuli to siła wzrostu pójdzie do góry? Zależy mi aby to nie była roślina na parapet tylko na wysokość:-)

Okarynek1 

Wysłany: 2020-02-16, 18:16   

Przycinaj boczne,to z czasem przekierujesz na wysokość, to wymaga czasu i cierpliwości.

Damian3500 

Wysłany: 2020-02-17, 15:08   

Jaką wodą podlewasz Kalamondyny bo widze <sherlock> białe plamy na liściach przestań podlewać wodą z kranu ponieważ zniszczysz te piękne roślinki podlewaj jedynie deszczówką zbieraj ją z rynny albo przegotuj kranówkę i odstaw na dzień lub dwa aby kamień :)

[ Dodano: 2020-02-17, 15:09 ]
Aby chlor i wapń uleciały z wody
Ostatnio zmieniony przez Okarynek1 2020-02-17, 19:11, w całości zmieniany 1 raz  

nailer 

Wysłany: 2020-02-18, 13:30   

Co mają wspólnego białe ślady na liściach do podlewania wodą z kranu? Akurat podlewam wodą ze studni A jak nie mam możliwości to przefiltrowaną kranówką ale rzadko. Biale plamy na liściach zrobiły się, bo raz przez przypadek wlałem do zraszacza nieprzefiltrowaną kranówkę. Poczekam do wiosny jak wyniosę je na zewnątrz to wtedy je "umyje"

Ps. Większość tego brudu/kurzu na liściach jest jeszcze że sklepu

Damian3500 

Wysłany: 2020-02-18, 14:02   

Białe ślady pojawiają się na liściach gdy podlewasz wodą z kranu nie odstaną ona zawiera chlor i wapń naturalnie wapń jest roślinie potrzebny ale malutkich ilościach a gdy jest jej za dużo osadza się na liściach i chlor powoduje chloroze liści wywołuje żółknięcie liści . Ja też podlewałem wodą ze studni tez był ten sam osad co z kranu jak by podlewał ja bym ci radził zbierać deszczówkę ponieważ ona nie zmienia Ph gleby jest neutralna a woda z kranu zmienia odczyn i dla tego roślina choruje Pozdrawiam ;) ;)

[ Dodano: 2020-02-18, 14:05 ]
A do mycia liści polecam płyn do naczyń i mydło albo w płynie jeśli w kostce to rozpuścić w letniej wodzie i umyć płatkami kosmetycznymi cały bród wtedy znika z liści i przywraca się ich naturalny blask :)

Odpowiedz do tematu