Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Choroby, szkodniki, porady, identyfikacja - dotyczące cytrusów » Porady dotyczące cytrusów i ich uprawy, pozostałe problemy związane z cytrusami » Podlewanie zimą- brak zimowania

Podlewanie zimą- brak zimowania
Autor Wiadomość

tpiasex 

Wysłany: 2020-01-05, 13:24   Podlewanie zimą- brak zimowania

Hej,
Moje cytrusy niestety nie mają zimowiska w tym roku i spędzają zimę w mieszkaniu. Temperatura w okolicach 18-20 C, grzejniki zakręcone-ogolny stan roślin dobry. Co 2 tyg przecieram wszystkie liście wodą z kropla płynu do mycia naczyń i kilkoma kroplami oleju konopnego dzięki czemu populacja przędziorkow trzymana jest na stałym poziomie :) .
Ewidentnie rosliny nie są w stanie spoczynku bo niestety wypuszczają nowe liście od jakiegoś tyg i zaczynają kwitnąć. Zastanawiam się jak dostosować podlewanie tzn. Czy raz na jakiś czas podlać je nawozem czy np zastosować Rosahumus parę razy. Czytałem, że niektórzy dodają do wody do podlewania wodę utleniona i siarczan magnezu. Zastanawiam się czy można dodać jednocześnie do konewki i wody utleniona i siarczan magnezu? Czy to już za dużo szczęścia na raz ?

Okarynek1 

Wysłany: 2020-01-05, 14:38   

Do wiosny nie podajemy nawozów, w takich warunkach polewamy na pewno normalnie a siarczan możemy podać,jak ph jest wysokie.

center80 

Wysłany: 2020-01-05, 14:46   

A mnie ciekawi po co ta woda utleniona ?

tpiasex 

Wysłany: 2020-01-05, 15:10   

Center80 o dodawaniu wody utlenionej do wody do podlewania czytałem też na zagranicznych forach. Ma to dodatkowo dotlenić korzenie w momencie kiedy może dochodzić do przelewania rosliny tak jak dzieje się w zimie gdy takie ryzyko jest największe. Dodajemy ok 3-5 ml / L . Testuje to na dwóch roślinach i w sumie są w b.dobrej kondycji tylko czy to dzięki temu dodatkowi czy nie to już nie wiem ;-) czyli siarczan magnezu tylko żeby zakwasic podłoże? A co z Rosahumusem? To głównie nawoz potasowy tak? Może to zastosować jednorazowo jako zakończenie nawożenia?

center80 

Wysłany: 2020-01-05, 15:57   

Czyli masz nadtlenek wodoru w sprayu? Bo rozumiem, że taki z apteki, nie nadaje się, bo jest dodany stabilizator, który powoduje, że jest stabilny. Siarczan Magnezu, nie zakwasza tak bardzo, można go też użyć w formie oprysku dolistnego, wszystko na wiosnę. Rosahumus jest głównie nawozem zawierającym kwasy humusowe, które poprawiają żyzność gleby, zawiera Potas i Żelazo.

tpiasex 

Wysłany: 2020-01-05, 20:59   

Center80 nie taka z apteki , mam dostęp do wody utlenionej bez dodatków stabilizatorów. Ma date ważności ok. 3 miesięcy przy trzymaniu w lodówce.
Ph w doniczkach kwasomierz pokazuje ok 7,0 czyli podlewać siarczanem magnezu? I w tym sezonie już nie dawać rosahumusu?

center80 

Wysłany: 2020-01-05, 21:40   

Ja bym wody utlenionej nie używał, ale to twoja sprawa, dlaczego korzenie nie mogą oddychać. Raz bo są zalane i nie dochodzi tlen. A drugie, żeby woda nie stała musi być prawidłowo stworzone podłoże dla danej rośliny. Użycie perlitu daje to iż gdy jest podłoże zbyt mokre perlit pochłania wodę,a gdy przeschnie oddaje.Można też dać hydrożel, kombinacji jest multum, ważne żeby podłoże nie trzymało wody tylko przesychało, bo wtedy nie pomogą ci nawet wyrafinowane pomysły.PH 7.0 jest to górny zakres, możesz na wiosnę użyć Siarczanu Magnezu, żeby później nie mieć chlorozy żelaza.
A ile dałeś Rosahumusu?

tpiasex 

Wysłany: 2020-01-05, 21:53   

Rosahumusu jeszcze nie dałem. A co do wody utlenionej to chodziło mi jako dodatek do wody do podlewania drzewek, które kupiłem w okolicach grudnia i których nie przesadziłem do nowego podłoża. Natomiast to w którym są jak tylko lekko przeschnie jest jak beton ale gdy je podlewam chłonie wodę i robi sie bagienko gdzie wierzchnia warstwa szybko wysycha i tak w kółko.

center80 

Wysłany: 2020-01-06, 19:54   

Najlepszym sposób dotlenienia zbitej ziemi jest jej rozluźnienie, tak jak robi gości na tym filmiku.
https://youtu.be/qtqSvgPLZ0c?t=220

Odpowiedz do tematu